PostWysłany: 23:15:55 18-04-08    Temat postu: Olimpiada w Pekinie

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 1438

Skąd: Chiapas

PostWysłany: 12:36:38 07-08-08    Temat postu:

To już w Piątek zaczyna się Olimpiada w Pekinie. Związku z tym jak myślicie ile medali(złotych,srebrnych,brązowych) wywalczą Nasi Reprezentanci?? Jaki kraj zdobędzie najwięcej medali olimpijskich??
Czy wie ktoś może jakie gwiazdy muzyki wystąpią podczas cermonii otwarcia Igrzysk w Pekinie bo np.gwiazdą Aten 2004 był Dj Tiesto.
Mnie zastanawia jedna rzecz,że otwarcie Igrzysk jest w piątek a rywalizacja w piłce nożnej rozpoczęła się wczoraj...Dziwne to...

agusia7
Generał
Generał

Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 8659

PostWysłany: 10:17:42 09-08-08    Temat postu:

Polskie siatkarki przegrały z Kubankami 1:3 (25:21, 17:25, 20:25, 17:25), brązowymi medalistkami igrzysk w Atenach, w meczu grupy A igrzysk olimpijskich w Pekinie.
Lovejka
Generał
Generał

Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 8010

PostWysłany: 10:49:41 09-08-08    Temat postu:

można było się spodziewac, chociaż grały nieźle.
liczę bardziej na męskie drużyny (siatkarze, piłkarze ręczni).

PostWysłany: 13:59:31 09-08-08    Temat postu:

Ja trzymam kciuki za Otylie, myśle że ona przywiezie złoto Choć dziś juz odpadła z jednej konkurencji motylkiem na 100 m ale jeszcze wszystko przed nią.
Liczę jeszcze na naszą 4 kajakarzy
i oczywiście na Anie Rogowską, Monika Pyrek i Sylwię Gruchałe
Szkoda że siatkarki przegrały, ale to dopiero pierwszy mecz.
Jestem też dumna z naszego kolarza, 16 miejsce, to naprawde Szkoda ze nie wszedł do 10 ale to i tak duże osiagniecie jak na tego zawodnika.
Aniucha
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: 14:03:53 09-08-08    Temat postu:

Coś nie wiedzie się naszym pływakom

Z onetu

Po tym, jak z rywalizacji na 100 metrów stylem motylkowym odpadła Otylia Jędrzejczak, w "Wodnym Sześcianie" w Pekinie, gdzie odbywają się igrzyska olimpijskie, spotkała nas kolejna niemiła niespodzianka w rywalizacji panów na 400 metrów stylem dowolnym.
Do finału nie zdołali zakwalifikować się Paweł Korzeniowski i Przemysław Stańczyk. Ba, do miejsca dającego prawo walki o medal zabrakło naszym zawodnikom ponad 4 sekund.

Korzeniowski w swoim wyścigu był 6. z czasem 3.48,78, co było 22. rezultatem dnia, z kolei Stańczyk był ostatni w swoim wyścigu, ale rezultat 3.48,11 dał mu 19. pozycję. Najszybszy w eliminacjach był Amerykanin Larsen Jensen, który wynikiem 3.43,10, ustanowił rekord swojego kraju. Jednocześnie jest to trzeci wynik w historii.

PostWysłany: 15:28:47 10-08-08    Temat postu:

Polscy piłkarze ręczni wygrali z Chinami 33:19 (21:10) w swoim pierwszym meczu rozgrywanym na turnieju olimpijskim w Pekinie.
Nasi wicemistrzowie świata rozpoczęli niedzielne spotkanie bardzo skoncentrowani i od początku dyktowali warunki gry. Dobra obrona i skuteczne kontry sprawiły, że już po chwili prowadziliśmy 5:1. Podopieczni Bogdana Wenty nie zamierzali rezygnować - świetna postawa w naszej bramce Sławomira Szmala i szybkie ataki kończone przez Mariusza Jurasika pozwoliły nam powiększyć przewagę 12:5.

Wraz z upływem czasu akcje Chińczyków zaczęły się zazębiać i rywale zmniejszyli stratę - 9:13. W tym momencie Bogdan Wenta zdecydował się wprowadzić do gry Karola Bieleckiego. Znowu nasze ataki nabrały odpowiedniego tempa i odzyskaliśmy bezpieczne prowadzenie - 21:10.

W drugiej połowie Polacy już nie podkręcali tempa, choć powiększali przewagę. Trener Wenta pozwolił więcej czasu spędzić na boisku zawodnikom zazwyczaj rezerwowym i ćwiczył różne warianty gry w obronie i ataku. W 44. minucie po trafieniu Tomasza Tłuczyńskiego było 28:13. W końcówce nieco zaczęła szwankować skuteczność Polaków, a piłka po rzutach Artura Siódmiaka i Tłuczyńskiego trafiła w poprzeczkę i słupek.

Trzy i pół minuty przed końcem gry Bartłomiej Jaszka wyprowadził wicemistrzów świata na prowadzenie 33:17, ale był to ostatni gol zdobyty przez Polaków w Pekinie w niedzielny wieczór. Ostatecznie inauguracyjny występ zakończył się ich wygraną 33:19.
Dżaga_
Wstawiony
Wstawiony

Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 4084

PostWysłany: 17:48:35 10-08-08    Temat postu:

Oglądałam dziś ręczną.. świetnie nasi grali Ber problemu zwycięzyli z Chinami...

PostWysłany: 18:22:30 10-08-08    Temat postu:

Bardzo się cieszę, że dzisiaj Polacy wygrali w piłce ręcznej z Chińczykami i siatkarze z Niemcami. Przed tym drugim meczem sądziłam, że Niemcy mogą nas pokonać, ale jednak im się to nie udało
LatinOvel
Idol
Idol

Posty: 1438

PostWysłany: 19:06:11 10-08-08    Temat postu:

Mnie też cieszą wygrane 1 pojedynków na Igrzyskach piłkarzy ręcznych i siatkarzy. Siatkarze mieli troszkę "pod górkę" w 2 secie ale w 1 i 3 było moim zdaniem rewalcyjnie gładziutku.Mnie smuci jednak fakt,
że Polacy nie zdobyli jak narazie do tej pory medalu...może jutro jakiś medal zdobędziemy...ja liczę na Badmintonistę-Przemka Wachę oraz W gimnastyce na Blanika.Co do pływaków fakt,że bardzo kiepsko im się coś wiedzie A wracając do siatkówki to czy nie widzicie jakiegoś zbiegu okoliczności dot. siatkarzy w Pekinie i piłkarzy na Mistrzostwach Europy bo ja widzę 2 takie zbiegi:1 rywalem Polaków w siatkówce w Pekinie i piłkarzy na ME były Niemcy(Siatkarze pokonali Niemców a piłkarze się zbłażnili) 2 zbieg to taki,że zarówno Polscy piłkarze i siatkarze przed wielkimi imprezami pokonali w dobrym stylu Portugalię.
Aniucha
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: 12:05:16 12-08-08    Temat postu:

W drugim spotkaniu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie polscy piłkarze ręczni przegrali z Hiszpanią 29:30 (17:16). W pierwszym meczu turnieju Polacy pokonali Chińczyków 33:19, a Hiszpanie przegrali z Chorwatami 29:31.
Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki i po kilku minutach był remis 2:2. Gole dla Polski w tym czasie zdobyli Jurasik i Jachlewski. Potem niestety Polacy nie potrafili pokonać bramkarza rywali i Hiszpanie po szybkich kontrach wyszli w 7. minucie na prowadzenie 5:2.

Nasi wicemistrzowie świata nie załamali się takim obrotem sprawy i po znakomitej grze w obronie to my popisaliśmy się szybkimi kontraatakami, po których gole zdobyli Lijewski, Siódmiak i Jurasik, doprowadzając w 10. minucie do remisu po 6. Niestety w kolejnych minutach podopieczni trenera Wenty nie potrafili sforsować obrony mistrzów świata z 2005 roku i w 16. tracili już do rywali trzy bramki (8:11). W kolejnych dwóch minutach nasi zawodnicy zdołali zdobyć trzy brami po karnym, wykorzystanym przez Tłuczyńskiego, rzucie z koła Siódmiaka i kontrze zakończonej przez Jureckiego. W tym czasie rywale odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i w 22. minucie był remis po 12.

Pierwsze prowadzenie w meczu Polacy objęli w 23. minucie po kontrze zakończonej przez Jachlewskiego prowadziliśmy 14:13. W tym czasie na ławce kar przebywał Bartosz Jurecki. Grając w przewadze Hiszpanie nie zdołali pokonać Szmala, natomiast ukarany wcześniej Jurecki po powrocie na boisko podwyższył prowadzenie naszego zespołu do 15:13. Później Tłuczyński, ponownie z karnego, zdobył 16 gola dla Polski. 17 bramkę zdobyliśmy grając w przewadze, a jej autorem był Krzysztof Lijewski. W 28. minucie nasi prowadzili już 17:13, a duży udział miał w tym świetnie interweniujący Sławomir Szmal.

Niestety przed przerwą Polacy musieli grać w osłabieniu po karze dla Michała Jureckiego. W tym czasie rywale odrobili trzy bramki, doprowadzając do stanu 16:17 do przerwy.

Po zmianie stron nadal znakomicie bronił Szmal, a Polacy powiększyli prowadzenie do 19:17. W 35. minucie na ławkę kar powędrował Krzysztof Lijewski, mimo to nasi piłkarze zdołali utrzymać dwubramkową przewagę (20:18).

W 39. minucie dopiero pierwszego gola zdobył Karol Bielecki i prowadziliśmy 21:18! Chwilę później znowu na ławkę kar poszedł Michał Jurecki. W osłabieniu gola dla Polski strzelił Lijewski, a rywale odpowiedzieli trafieniem z siedmiu metrów.

W 43. minucie Hiszpanie doszli Polaków na jednego gola (21:22), ale w kolejnych kilkudziesięciu sekundach nasi zawodnicy wyprowadzili trzy kontrach i po bramkach Marcina Lijewskiego, Tkaczyka i Michała Jureckiego objęliśmy prowadzenie 25:21! W następnych akcjach Polacy nadal grali znakomicie w defensywie i poszybkich kontrach prowadzili już 27:22 (47. min.).

Niestety uspokojeni wyraźnym prowadzeniem podopieczni Bogdana Wentry stracili koncentrację, co szybko wykorzystali rywale, doprowadzając do stanu 25:27. Niemoc naszego zespołu w ataku przełamał Karol Bielecki, który w 52. minucie zdobył dla nas 28. gola. Hiszpanie odpowiedzieli dwoma trafieniami (27:28), a 54. minucie doprowadzili do remisu.

Przy stanie po 29 od 58. minuty Polacy grali w osłabieniu, co szybko wykorzystali Hiszpanie i na minutę przed końcem zdobyli zwycięskiego gola.

W ostatnich sekundach Polacy mieli jeszcze szansę na wyrównanie, ale Lijewski nie zdołał pokonać bramkarza rywali rzutem z 1o metrów.

PostWysłany: 12:17:00 12-08-08    Temat postu:

Tak dobrze Polacy grali przez cały mecz była przecież przewaga 5 punktowa! Ale w ostatnich 10 minutach wszystko się zmieniło a szkoda bo mieli ogromną szansę wygrac