Forum Telenowele Strona Główna Telenowele
Forum Telenowel
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sayid Jarrah

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Telenowele Strona Główna -> Zagubieni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
honey_moon
Big Brat
Big Brat


Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 936
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Habana

PostWysłany: 12:57:35 23-05-07    Temat postu: Sayid Jarrah


Wiek: 35
Pochodzenie: Irak
Zawód: żołnierz

W Australii by wykonać zadanie zlecone przez CIA.
Na pokładzie lotu 815 by odnaleźć Nadię.

Retrospekcje:
Solitary, The greater good, Exodus, cz.1, Exodus, cz.2, One of them, Enter77.

Grany przez: Naveen Andrews.

ŻYCIORYS:
przed katastrofą:

Sayid był oficerem komunikacyjnym w irackim wojsku. Walczył w wojnie w Zatoce. Gdy Amerykanie przybili do Iraku, Sayid miał 23 lata. Już wtedy bardzo dobrze znał język angielski, dlatego gdy został pochwycony, służył Amerykanom za tłumacza. Radził sobie z tym nieźle, jednak gdy przesłuchiwał swojego przełożonego Tariqa, ten nie chciał nic powiedzieć. Wtedy Kelvin postanowił wykorzystać Sayida w innym sposób. Pokazując mu spustoszenie, jakie Tariq wywołał w rodzinnej wiosce Sayida, skłonił go do obejścia się z byłym dowódcą dużo gorzej, niż tylko prosząc. Sayid rozpoczął torturowanie ludzi. Torturował Tariqa i dowiedział się tego, czego miał się dowiedzieć. Po wykonanej robocie, Kelvin zostawił Sayida na środku pustyni z pewną sumą pieniędzy i nową umiejętnością.

Jakiś czas później, gdy Amerykanie wyjechali z Iraku, wojsko irackie zajmowało się walką z terrorystami. Pewnego dnia, dowódca Sayida, Omar, zlecił mu wydobycie informacji z Nadii, która znała się z Sayidem od dziecka, właściwie była to jego miłość życia. Sayid nie był w stanie jej torturować. Mało tego, nie dość że jej nie torturował, to jeszcze przynosił jej jedzenie. Cierpliwość Omara skończyła się, gdy po kilku tygodniach Sayid nie wydobył z niej żadnej informacji. Rozkazał mu ją zabić. Gdy ten nie chciał tego zrobić, Omar zamierzał sam ją zabić. Nie zdążył jednak, ponieważ Sayid go zastrzelił. Następnie postrzelił się w nogę, by upozorować ucieczkę Nadii. Wtedy widzieli się po raz ostatni. Sayid szukał jej przez następne 7 lat.

W pewnym momencie swojego życia, Sayid znalazł się we Francji, gdzie pracował jako kucharz. Któregoś dnia zgłosił się do niego inny Irakijczyk, Sami i zaproponował mu pracę w swojej restauracji za większe pieniądze. Sayid zgłosił się na umówione spotkanie, jednak dopiero na miejscu okazało się, że to podstęp. Sayid w przeszłości torturował żonę spotkanego mężczyzny, Amirę i musiał odpokutować. Był przetrzymywany w małym pomieszczeniu, a Sami codziennie go bił, czekając aż Sayid przyzna się do popełnionych czynów. Sayid wypierał się aż do momentu, gdy Amira przyszła z nim porozmawiać sam na sam. Sayid okazał skruchę, a Amira powiedziała mężowi, że się co do niego pomyliła.

Gdy Sayid był w Australii, zgłosili się do niego agenci CIA. Chcieli, by Sayid przeniknął do grupy terrorystycznej, do której należał jego przyjaciel ze studiów, Essam. Sayid nie chciał się zgodzić, jednak w perspektywie odnalezienia Nadii, zgodził się z nimi współpracować. Odnalazł Essama, a ten zaprosił go do swojego domu. Tam Sayid poznał sublokatorów Essama: Haddada i Yusefa. Dowiedział się, że planowany zamach ma wykonać Essam. Sayid zgodził się wykonać zamach razem z Essamem, jednak w ostatniej chwili przyznał, że współpracuje z CIA. Essam, gdy dowiedział się, że Sayid zdradził go dla kobiety, popełnił samobójstwo. Sayid postanowił odebrać ciało Essama, przez co musiał przełożyć swój lot do Los Angeles. Gdyby tego nie zrobił, nie leciałby lotem 815 i nie wylądowałby na Wyspie...

po katastrofie:

Pierwszą rzeczą jaką Sayid zajął się po katastrofie, było rozpalenie dużego ogniska. W tym celu zapoznał się z pierwszym rozbitkiem, Charlie. Rozbitkowie utrzymywali ogień, jednak nikt nie przyleciał z pomocą. Kolejnego dnia, Sawyer zarzucił mu, ze jest terrorystą i obarczył go winą za katastrofę samolotu. Nawiązała się między nimi bójka, którą przerwali Michael i Jack. Tuż po bójce, Kate zapytała czy ktoś potrafi naprawić znaleziony w kokpicie nadajnik i Sayid, jako specjalista od łączności, zgłosił się do tego zadania. Po kilku godzinach udało mu się naprawić nadajnik, jednak z plaży nie udało mu się złapać zasięgu. Dlatego też, Sayid przekonał Kate do wyprawy w głąb dżungli, ponieważ z większej wysokości powinno się udać złapać sygnał. Dołączyli się do nich Shannon, Boone, a także Charlie i Sawyer. Po kolejnych kilku godzinach rozbitkowie dotarli na wysokie wzgórze. Sayidowi udało się złapać sygnał. Nie mógł jednak nadać sygnału S.O.S. ponieważ już ktoś z tej Wyspy sygnał nadawał. Sayid obliczył, że francuska wiadomość powtarzana jest od 16 lat...

Po powrocie, Sayid postanowił odnaleźć źródło sygnału. W odcinku The moth chciał ustawić triangulację z 3 anten. Jeżeli źródło sygnału znajdowałoby się w obrębie triangulacji, Sayid mógłby je znaleźć i stamtąd zmienić wiadomość Francuzki na swoją. W tym celu ustawił jedną z anten na plaży, którą miał włączyć Boone, drugą 2 km w głąb dżungli Kate i trzecią ze wzgórza Sayid. Gdy wszystko było już gotowe Sayid włączył nadajnik i wyłapał sygnał, jednak został ogłuszony przez Locke’a, który następnie zniszczył także sprzęt.

W odcinku Confidence man, Sayid zapytał Locke’a gdzie był gdy został zaatakowany. Locke stwierdził, że zajmował się wtedy upolowanym dzikiem i zrzucił winę na Sawyera. Tak się złożyło, że w tym czasie, zniknęły lekarstwa chorującej na astmę Shannon, więc wszyscy podejrzewali Sawyera. Gdy Sawyer nie chciał powiedzieć gdzie są lekarstwa, Sayid przywiązał go do drzewa i wykorzystał swoje doświadczenie w torturowaniu ludzi. Wbijał mu pod paznokcie zaostrzoną trzcinę bambusa, jednak Sawyer milczał. Zgodził się powiedzieć tylko Kate. Gdy Sayid wrócił okazało się, że Sawyer się uwolnił i znów nawiązała się miedzy nimi bójka. Tym razem jednak, Sayid przeciął przeciwnikowi tętnicę.

Gryziony wyrzutami sumienia, Sayid opuszcza rozbitków. Chce dokładnie zbadać Wyspę. Niestety podczas swojej wędrówki, zostaje schwytany przez Danielle. Kobieta torturuje go, uznając go za jednego z Innych. Sayid wytłumaczył jej, że wyłapał wiadomość nadaną przez jakąś Francuzkę, która krąży w eterze od 16 lat. Wtedy Danielle okazała się być nadawczynią tej wiadomości. Wypytywała Sayida skąd jest oraz o kobietę na zdjęciach (Nadię).Danielle posiadała popsutą pozytywkę. Sayid zaoferował się ją naprawić. Podczas naprawiania pozytywki, Sayid wypytał Danielle w jaki sposób trafiła na Wyspę, w jaki sposób zginęła jej załoga, oraz o jakich innych jej chodzi. Gdy Danielle opuściła swoje schronienie, Sayid uwolnił się, zabrał jej broń i mapy i odszedł. Spotkał ją po drodze i dowiedział się, że to Danielle zabiła członków swojej ekipy twierdząc, że zachorowali. Sayid chciał wziąć Danielle do obozu, ona jednak się nie zgodziła. Przy rozstaniu ostrzegła Sayida przed jego ludźmi i powiedziała, żeby uważnie ich obserwował. Podczas drogi powrotnej do obozu, Sayid jako pierwszy z rozbitków usłyszał tajemnicze szepty...

Gdy Sayid wrócił do obozu z rzeczami Danielle, zajął się interpretacją jej map i zapisek. Pomagała mu w tym znająca francuski Shannon. Podczas tego procesu, obydwoje zbliżyli się do siebie. Pewnego dnia, Sayid podszedł do Boone’a i powiedział mu, ze być może będą z Shannon kimś więcej niż przyjaciółmi. Boone stwierdził, że Shannon wykorzysta go i rzuci, jak wszystkich pozostałych.

Gdy Boone umarł, Shannon, która obarczała za śmierć brata winą Locke’a, poprosiła Sayida by coś z tym zrobił. Sayid przeprowadził śledztwo i stwierdził, że Locke jest niewinny, a gdy Shannon postanowiła sama wymierzyć sprawiedliwość, Sayid odepchnął ją i tym samym uratował Locke’owi życie. Po tym wydarzeniu, Sayid zmusił Locke’a do odkrycia jego tajemnicy: włazu.

Gdy Locke pokazał Sayidowi i Jackowi właz, pierwszy i ostatni z nich postanowili go otworzyć. Sayid był całkowicie przeciwny temu przedsięwzięciu, dlatego też nie wziął w nim udziału. Zamiast tego, razem z innymi rozbitkami pomógł Michaelowi zwodować tratwę, a później pokierował rozbitkami w trakcie przenosin do jaskiń. W pewnym momencie do Sayida przybiegł Charlie, mówiąc, że szukała go Danielle. Danielle, która wcześniej powiedziała rozbitkom, ze idą do nich Inni, tym razem przyszła po dziecko Claire. Gdy odebrała małego matce, Sayid wraz z Charliem ruszyli za nią. Po drodze Charlie został ranny, dlatego Sayid wypalił mu ranę prochem. Wieczorem tego dnia, odnaleźli Danielle i odebrali jej Aarona.

45 dnia na Wyspie, do przebywającego na plaży Sayida przybiegła Kate. Okazało się, że Sayid miał naprawić komputer. Sayid nie pytając o nic, wszedł do Łabędzia i zrobił co do niego należało.

W odcinku Abandoned, Sayid i Shannon w namiocie na plaży po raz pierwszy skonsumowali swój związek. Gdy w nocy Sayid na chwilę wyszedł z namiotu, oczom Shannon ukazał się Walt. Gdy Irakijczyk wrócił, już go nie było. Shannon przysięgała, że go widziała, jednak Sayid jej nie uwierzył. Zmienił zdanie, gdy tego samego dnia sam go zobaczył. Pech chciał, że w tym momencie Shannon i Sayid spotkali się w jednym punkcie z wędrującymi z drugiego końca Wyspy Sawyerem, Michaelem, Jinem, oraz Aną-Lucią, Bernardem, Mr. Eko i Libby. Pojawieniu się Walta towarzyszyły szepty, dlatego Ana-Lucia, chcąc chronić swoja grupę wystrzeliła w ich stronę. Trafiła w Shannon. Sayid złapał ukochaną, położył na ziemi i ruszył z bronią na Anę, został jednak zatrzymany przez Eko. Obudził się przywiązany do drzewa... Po jakimś czasie, Ana-Lucia uwolniła go, wtedy Sayid wrócił na plażę z ciałem Shannon i zorganizował jej pogrzeb.

W odcinku One of them, Sayid w dżungli znalazł pochwyconego przez Danielle Bena. Zabrał go do bunkra i zamknął się z nim w zbrojowni. Tam powrócił do swojego procederu: chcąc poznać prawdę, okrutnie pobił zakładnika. Wyciągnął z niego sporo informacji, jednak Ben, podający się za Henry’ego Gale’a w żadnym wypadku nie chciał się przyznać do bycia jednym z Innych. Rozbitkowie ustalili, że „Henry” przyleciał na Wyspę balonem z żoną. Żona umarła i Gale musiał ją pochować. Sayid, Charlie i Ana-Lucia poszli poszukać balonu i sprawdzić, czy rzeczywiście tak było. Po długim marszu, odnaleźli balon i grób. Jednak Sayid dalej w to nie wierzył. Rozkopał grób, a w środku zamiast kobiety odnalazł mężczyznę, prawdziwego Henry’ego Gale’a.

Niestety, niedługo po odkryciu prawdy, Ben uciekł. Został wypuszczony przez Michaela, który następnie chciał zaprowadzić do obozu Innych Jacka, Sawyera, Kate i Hurleya. Absolutnie nie chciał wziąć ze sobą Sayida, co wzbudziło w nim podejrzenia. Podzielił się swoimi wątpliwościami z Jackiem. Stwierdził, że Michael ich oszukuje i że muszą cos wymyślić. Podczas pogrzebu Libby i Any-Lucii, na horyzoncie pojawiła się łódź. Sayid razem z Jackiem i Sawyerem popłynęli do niej i weszli na pokład. Okazało się, że płynął nią Desmond. Wieczorem tego dnia, Sayid przedstawił Jackowi swój plan. Powiedział, że los zsyła im doskonałą okazję. Sayid postanowił wykorzystać łódź Desmonda, chciał podpłynąć do wioski Innych by zrobić rekonesans i rozpalić na plaży ognisko z którego powstałby czarny dym. Tam Sayid spotkałby się z prowadzoną przez Michaela grupą. Desmond zgodził się na pożyczenie Sayidowi łodzi. Jednak Irakijczyk nie potrafił żeglować. Poprosił o pomoc Desmonda, jednak ten odmówił. Zwrócił się więc z tą samą prośbą do Jina. Jin nie chciał się zgodzić, wolał być przy będącej w ciąży Sun. Kobieta przekonała męża, płynąc razem z nim. Początkowo Sayid nie chciał na to przystać, jednak Sun przekonała go mówiąc, że potrzebuje tłumacza i co najmniej dwóch osób które potrafią żeglować. Cała trójka wyruszyła na drugą stronę Wyspy. Gdy dopłynęli na miejsce, Sayid wyszedł na brzeg i wkroczył do wioski Innych. Okazało się, że była zupełnie opuszczona. Sayid odkrył także, że stacja DHARMY w wiosce to podpucha.

Żeglarze popłynęli więc dalej, na molo z którego odpłynęli Michael i Walt. Sayid doszedł do wniosku, że Jack, Hurley, Sawyer i Kate zostali porwani, dlatego postanowił zastawić pułapkę na Innych. Razem z Jinem zaczaili się w mroku, natomiast Sun została na łodzi. Niestety, Sayid nie przewidział, że inni mogą zaatakować od strony morza, przez co Sun omal nie pożegnała się z życiem, a Inni porwali łódź rozbitków. Sayid przeprosił Jina i Sun za niebezpieczeństwo na jakie ich naraził i cała trójka ruszyła w drogę powrotną. Tym razem pieszo.

Po powrocie do obozu, Sayid wraz z Locke’iem i Desmondem ustalali plan odbicia porwanych przyjaciół. Sayid dowiedział się, że komputer w Łabędziu prawie na pewno służył też do komunikacji z innymi stacjami na Wyspie, dlatego razem z Locke’iem, Desmondem oraz Nikki i Paulo wyruszył do stacji Perła. Jednocześnie, podczas tej wyprawy rozbitkowie szukali Eko, który oddalił się w poszukiwaniu brata. Po jakimś czasie bohaterowie odnaleźli Eko i razem z nim ruszyli w dalszą drogę. Zeszli do Perły, jednak niczego nie zobaczyli. Wtedy Sayid wykorzystując swoje doświadczenie sprawił, ze na jednym z monitorów pojawił się obraz. Zobaczyli tajemniczego Jednookiego. Nagle, rozbitkowie usłyszeli dziwny dźwięk, wybiegli więc na górę. Zobaczyli konającego Eko. Locke nachylił się i wysłuchał ostatnich słów Nigeryjczyka. Sayid zapytał, co Eko powiedział. W odpowiedzi usłyszał: „powiedział, że jesteśmy następni”...

Podczas pogrzebu Eko, Locke powiedział, że Eko został prawdopodobnie zabity przez jakieś zwierzę. Sayid jednak w to nie uwierzył i na osobności zapytał Locke’a o faktyczną przyczynę śmierci Eko. Locke powiedział, że ludzie na plaży nazywają to co zabiło Eko Potworem. Gdy Locke zapytał, czy Sayid wierzy w potwory, ten odpowiedział, że wierzy w to co może zobaczyć i że najwyraźniej Locke widział potwora.

Gdy po jakimś czasie do obozu wrócili Kate i Sawyer, dziewczyna postanowiła odbić Jacka. Zwróciła się o pomoc do Danielle. Sayid, niechętnie korzystając ze wskazówki na kiju Eko, prowadził grupę. Jego zdanie znacznie się różniło od zdania Locke’a, który traktował kij jak najlepszą mapę. Sfrustrowany Sayid oddalił się na chwilę „w poszukiwaniu jedzenia”. Wtedy usłyszał dzwonek, a za chwilę jego oczom ukazała się krowa. Podążył za nią i ujrzał stację Płomień, a w niej Jednookiego. Zawołał resztę grupy i zapytał Danielle, czy to z tej stacji nadała swoją wiadomość. Danielle jednak pierwszy raz widziała to miejsce. Sayid postanowił podejść bliżej. Zostawił broń i ruszył w kierunku Jednookiego. Ten postrzelił Sayid bez ostrzeżenia. Gdy wychodził ze stacji, został rozbrojony przez Kate i Locke’a. Wszyscy razem weszli do środka, a Jednooki, który przedstawił się jako Mikhaił Bakunin, opatrzył ranę Irakijczyka. Sayid wypytał Bakunina o Dharmę i Innych, po czym zrozumiał, że Rosjanin nie jest tym za kogo się podaje. Również Mikhaił dobrze wiedział, że Sayid go przejrzał i rzucił się na niego. Sayid wspólnie z Kate unieruchomili Bakunina, po czym zaczęli przeszukiwać stację. W piwnicach znaleźli znaczne ilości materiałów wybuchowych. Poza tym, Sayid zabrał ze sobą kilka map. Wtedy Kate odkryła, że w piwnicy znajduje się także Bea. Walczyła z Kate, jednak Sayid przystawił jej broń do głowy. Gdy weszli na górę okazało się, że Mikhaił się uwolnił i miał Locke’a na muszce. Zrobiło się małe zamieszanie, podczas którego Bakunin zabił Bea, a rozbitkowie wzięli go za zakładnika. Danielle radziła by zabić Rosjanina, jednak Sayid się nie zgodził. Wypytał go, czy wszystko co mówił było kłamstwem. Bakunin powiedział, że nigdy ich nie zaprowadzi do obozu Innych, jednak Sayid miał mapy. Po chwili do Sayida i Danielle dołączyli Locke i Kate. Chwilę potem, Płomień wybuchł. Okazało się, że to John jest za to odpowiedzialny, co jeszcze pogłębiło konflikt między nim a Sayidem.

Cała piątka prowadzona przez Sayida dotarła do ogrodzenia zabezpieczającego przejście. Locke popchnął Bakunina miedzy słupy, po czym Rosjanin padł bez ruchu. Rozbitkowie postanowili przejść nad słupami. Następnie powędrowali dalej i odnaleźli osadę Innych. Na miejscu Sayid i reszta przekonali się, że być może Jack nie będzie chciał z nimi wracać. Podjęli mimo to próbę skontaktowania się z nim. Sayid miał pilnować frontu, jednak został schwytany jako pierwszy i przykuty do huśtawki.

Uwolniła go Juliet i razem z Jackiem i Kate powrócili do obozu. Sayid jednak nie ufał Juliet, zaczął ją wypytywać pod groźbą śmierci, jednak Jack wstawił się za nią. Gdy Juliet się oddaliła się z obozu rozbitków, by wrócić z lekami dla Claire, Sayid razem z Sawyerem podążyli za nią i próbowali uzyskać odpowiedzi. Jednak, dowiedzieli się tylko, że kobieta zna ich na wylot.

W odcinku The Brig, do Sayida podszedł Hurley, i zaprowadził go do namiotu, w którym Desmond opiekował się Naomi. Irakijczyk zadał serię pytań kobiecie, po czym dowiedział się, że wrak samolotu, którym lecieli został odnaleziony, oraz że nikt go nie przeżył. Sayid dość sceptycznie odnosił się do historii Naomi, jednak zmienił nastawienie, gdy ta dała mu zaawansowany technicznie telefon satelitarny. Być może jeżeli Sayidowi udałoby się go naprawić, pojawiłaby się szansa na opuszczenie Wyspy.

CIEKAWOSTKI:
:: Imię Sayida pochodzi od nazwiska palestyńsko-amerykańskiego pisarza, intelektualisty i filozofa, Edwarda W. Saida. Said napisał książkę Orientalizm, w której można wyczytać m.in. o kolonizacji i dlaczego kolonizatorzy wstępując na nowy ląd zaczynają określać miejscową ludność jako „Innych”.
:: Imię Sayid oznacza „Mistrz”, lub „Pan”, w języku arabskim słowo to jest używane jako tytuł, oznacza człowieka ważnego, tak jak Sir w języku angielskim. Imię to w serialu wymawiane jest raczej jako Said, co z kolei oznacza człowieka szczęśliwego, mającego szczęście w życiu.
:: Nazwisko Sayida, Jarrah, po arabsku oznacza „Chirurg”.
:: Sayid uprawiał seks z Shannon, co jest zabronione w Islamie. Oznacza to albo, że Sayid nie jest człowiekiem bardzo wierzącym, lub też, że twórcy popełnili błąd pisząc scenariusz.

CYTATY:
Nikt nie jest aż takim farciarzem. Nikt z nas nie powinien był przeżyć. (do Kate, gdy stwierdziła, że po prostu mieli szczęście że przeżyli katastrofę) 1x07

Znajdziesz mnie w następnym życiu, jeśli nie w tym. (odchodząc do Danielle, wytłumaczył co znaczą słowa na odwrocie zdjęcia Nadii) 1x09

Może chciał się wybrać na biwak (do Sawyera, naśmiewając się z niego, ze dzik porwał jego rzeczy) 1x16

Absolutnie nie. Te drzewa wyglądają znajomo. (do Shannon, gdy spytała Sayid czy zabłądził) 1x20

Na tej Wyspie, prawie 40 dni temu, przywiązałem do drzewa mężczyznę i torturowałem go. Torturowałem go tak samo, jak torturowałem wielu innych. W nocy ciągle słyszę ich głosy. Czy powinnaś mnie zabić? Może powinnaś. Może jest ci to pisane. (do Any-Lucii gdy spytała, czy powinna go zabić) 2x08

Twoja śmierć nic by nie znaczyła. Oboje jesteśmy martwi. (do Any-Lucii, która chciała by Sayid ja zabił) 2x08

Tuż przed śmiercią Shannon widziałem w dżungli Walta. Czy to czyni ze mnie wariata? (do Kate, gdy powiedziała Sayidowi, ze chyba wariuje) 2x09

Pamiętałbyś głębokość grobu, każdy ruch łopatą, i to uczucie, kiedy wkładałeś jej ciało do ziemi. Pamiętałbyś to, gdybyś pochował kobietę którą kochałeś! Pamiętałbyś to, gdybyś mówił prawdę! (do Bena podczas przesłuchania) 2x14

Tym razem to my damy im znać, ze do nich idziemy. (do Jacka o rozpaleniu ogniska na plaży i czarnym dymie) 2x23-24

Nie wiem, co jest bardziej niepokojące. To, ze brakuje reszty posagu, czy to, że ta stopa ma 4 palce. (o widzianym z łodzi posągu) 2x23-24

Na pewno jest dokładniejsza, niż magiczny napis na twoim kiju. (o mapie pokazującej rozmieszczenie kabli na Wyspie, o której Locke powiedział, że nie jest zbyt dokładna) 3x12

POSTACIE Z RETROSPEKCJI:
Nadia Abed-Jazeem – przyjaciółka z dzieciństwa, a później miłość Sayida. Byłą powiązana z Kurtami i Szyitami. Omar kazał Sayidowi ją torturować, a później zabić. Sayid zabił Omara i wypuścił Nadię. Po wyjściu z wojska Sayid cały czas szukał Nadii. W Australii dowiedział się gdzie ją znaleźć.
Omar – przełożony Sayida w wojsku. Kazał mu torturować Nadię, a gdy ta nie wyjawiła żadnych informacji, kazał mu ją zabić. Kiedy Sayid nie chce tego zrobić, Omar zamierza sam zabić Nadię. Zostaje jednak zabity przez Sayida.
Falah – człowiek torturowany przez Sayida.
Essam Tasir – przyjaciel Sayida ze studiów. Po kilku latach spotyka Sayida w meczecie Sydney. Był wyznaczony na męczennika i wykonać zamach terrorystyczny. Bał się, jednak pokrzepiony przez Sayida zdecydował się. Popełnił samobójstwo gdy dowiedział się, że Sayid zdradził go dla kobiety.
Haddad – znajomy Essama, mieszkał z nim w Sydney. Był organizatorem zamachu terrorystycznego, to on wybrał Essama na męczennika.
Yusef – należał do organizacji terrorystycznej razem z Essamem i Haddadem.
Alyssa Cole, Robbie Hewitt – agenci CIA, zmusili Sayida do zdobycia informacji o skradzionych ładunkach wybuchowych i przez to zdrady przyjaciela, Essama.
Sam Austen – aresztował Sayida w Iraku, poprzez Sayida chciał dowiedzieć się od Tariqa gdzie jest pojmany amerykański pilot.
Kelvin Inman – Kelvin zmusił Sayida do torturowania Tariqa, po wykonaniu przez Sayida zadania zostawił go na pustyni z dużą sumą pieniędzy.
Tariq – przełożony Sayida w wojsku, był przez niego torturowany. Powiedział Sayidowi, ze ciało amerykańskiego pilota helikoptera jest pochowane 4 km od bazy.
Sami – Irakijczyk mieszkający we Francji, mąż Amiry. Pod pretekstem zatrudnienia zwabił Sayida do swej restauracji, po czym zamknął go w piwnicy i torturował.
Amira – żona Samiego, była torturowana przez Sayida.

POWIĄZANIA
z innymi postaciami:

Kate- Sayid zna ojca Kate; kiedy Kate odwiedziła ojca, Sayid był w telewizji. Locke- Nadia, ukochana Sayida, wezwała Locke’a do inspekcji jej domu. Desmond- Sayid znał Kelvina Inmana, który później przez 3 lata mieszkał z Desmondem w Łabędziu

Powrót do góry
Zobacz profil autora
kasiamala
King kong
King kong


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 2934
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: Elk
Płeć: Kobieta

PostWysłany: 21:43:21 04-07-07    Temat postu:

Naveen Andrews zanim znalazl się na planie Lost

Powrót do góry
Zobacz profil autora
nicole
Idol
Idol


Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1862
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań

PostWysłany: 11:43:39 05-07-07    Temat postu:

ja pamiętam go jeszcze z filmu produkcji Bollywood 'Duma i uprzedzenie'
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pulek
Generał
Generał


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 8058
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/3
Skąd: Elmo
Płeć: Kobieta

PostWysłany: 19:24:39 10-07-07    Temat postu:

oooooooooooooooooooooo ho ho ho o wiele lepiej w serialu wyglada.... przed wygladal jak wygryziony muchomorek
Powrót do góry
Zobacz profil autora
nicole
Idol
Idol


Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 1862
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Poznań

PostWysłany: 19:40:49 10-07-07    Temat postu:

'wygryziony muchomorek' jak zawsze tylko Paula mogła wpaść na takie porównanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kasiamala
King kong
King kong


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 2934
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: Elk
Płeć: Kobieta

PostWysłany: 22:44:58 10-07-07    Temat postu:

Pauula napisał:
oooooooooooooooooooooo ho ho ho o wiele lepiej w serialu wyglada.... przed wygladal jak wygryziony muchomorek


wlaściwe określenie!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Pulek
Generał
Generał


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 8058
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/3
Skąd: Elmo
Płeć: Kobieta

PostWysłany: 11:20:51 13-07-07    Temat postu:

no co sie smiejecie Przypomina mi takiego
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ayashi^^
Mocno wstawiony
Mocno wstawiony


Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 7297
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: 13:22:50 17-08-07    Temat postu:

Ale dziwnie wyglada na tych zdjeciach, jak dla mnie lepiej wyglada w Lost xD
Powrót do góry
Zobacz profil autora
ami
Obserwator


Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: 10:07:28 03-02-16    Temat postu:

bezlitosny i świetnie zbudowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Telenowele Strona Główna -> Zagubieni Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin