Forum Telenowele Strona Główna Telenowele
Forum Telenowel
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cytaty z OTH

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Telenowele Strona Główna -> Forum Zagraniczne / Pogoda na miłość
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brooke_Davis
Cool
Cool


Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 502
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Tree Hill

PostWysłany: 16:20:19 15-01-08    Temat postu: Cytaty z OTH

Sezon pierwszy:

Odcinek 1:

„Jest fala w uczuciach mężczyzn, która zabrana przez powódź, prowadzi do szczęścia. Ale ominięta, podróż ich życia staje się ograniczona do płycizny i nieszczęścia. Na falach takiego morza jesteśmy teraz i musimy brać to co jest nam dane, albo stracimy zanim zaryzykujemy.

Odcinek 2:

„Nie możesz się wypalić, iskra nie jest zastąpiona przez kolejną iskrę. Beznadziejny nie zmienia się całkowicie, jeszcze nie teraz, i nie we wszystkim. Nie pozwól zaniknąć duchowi walki w twej duszy, w samotnym przygnębieniu życia, na jakie zasłużyłeś i będąc nie do osiągnięcia. Świat, jakiego pragniesz jest możliwy do osiągnięcia. On istnieje… Jest prawdziwy… To jest możliwe… Jest twój.”

Odcinek 3:

E.E Cummings napisał kiedyś: „Być nikim, ale sobą, w świecie, który robi wszystko, co w jego mocy, dniami i nocami, by zrobić z ciebie przeciętniaka, oznacza walkę w najcięższej bitwie, w jakiej dane było walczyć ludzkości i która nigdy się nie skończy”

Odcinek 5:

"John Steinbeck napisał kiedyś: „Wydaje mi się, że jeśli ja, albo ty musielibyśmy wybrać pomiędzy dwoma drogami, myślenia czy działania, powinniśmy zapamiętać naszą śmierć, aby nasza śmierć nie przyniosła światu przyjemności”

Odcinek 6:

„Czasami zdarza się, że chwila stabilizuje się, zatrzymuje się i trwa o wiele dłużej niż chwila. Dźwięki się zatrzymują, ruchy się zatrzymują, na wiele, wiele dłużej niż chwile. I wtedy ta chwila mija”

Odcinek 9:

„Człowiek jest przerażającą istotą, mnóstwo żartów, wyborów i list, a możemy przeczytać tylko kilka z nich i niekoniecznie tych właściwych.”

Odcinek 11:

Mały Książe powiedział do człowieka: "Dorośli nie rozumieją niczego oprócz siebie, a dla dzieci jest męczące ciągłe tłumaczenie im wszystkiego”

Odcinek 22:

"Niektórzy ludzie wierzą, że kruki podróżują, kierując się ku ich przeznaczeniu. Inni wierzą, że samotny kruk oznacza szczęśliwy znak. Więcej niż jeden kruk zwiastuje kłopoty przed nami. A kruk tuż przed bitwą obiecuje zwycięstwo."Sezon drugi:

Odcinek 1:

(Nathan na ślubie) "Któregoś dnia ta plaża może zostać zmyta, ocean może wyschnąć, a słońce zgasnąć, ale tego dnia ja ciągle będę ci kochać. Zawsze i na zawsze. Obiecuje ci Haley."

Odcinek 2:

"T.H. White powiedział: Podejrzewam, że wszyscy dajemy bezkrytycznie część naszych serc… Tym, którzy twardo myślą o Nas w ten sam sposób.”

Przemowa Lucasa, na przyjeciu NH: „Myślę, że wszyscy… wiecie, że Nathan i ja mieliśmy dość szkicowy początek. Nathan; wzajemna nienawiść będzie dobrym określeniem nie?(Gorzej). Widzicie, wtedy zabawna rzecz się wydarzyła. Haley. Pokazała mi, że można znaleźć dobro w każdym, jeśli tylko damy mu szansę. Zakładając, że jest niewinny. Czasami zawodzimy się na ludziach. Czasami nas zaskakują. Ale naprawdę nigdy ich nie poznacie… Dopóki nie posłuchacie tego, co jest w Ich sercach, a to właśnie zrobiła Haley z Nathanem. I to jest to, co powinniśmy zrobić dla nich. Więc to dla was sceptycy, przygotujcie się na zaskoczenie. Więc to jest za mojego… Brata i moją małą siostrę In-low (szwagierke) i za miłość.”

Przemowa rodziców Haley: „Ah, domyślam się, że to nie niespodzianka, iż niektórzy skrytykowali nas. Nazwali nas nienadającymi się na rodziców. I normalnie…Mieli by rację. A tym, którzy powiedzą, że są za młodzi, niech powiem: do diabła możecie jeździć jako szesnastolatkowie, iść na wojnę jako osiemnastolatkowie, mozecie pić od dwudziestego-pierwszego i iść na emeryturę w wieku sześdziesięciu-pięciu, więc ile lat musicie mieć, by wasza miłość była prawdziwa? Więc to za Ciebie, Haley-dziecino i Nathana; to twój ból głowy teraz."

Odcinek 6:

Katherine Anne Porter powiedziała kiedyś: „Wygląda na to, że wszystko we wszechświecie ma swój porządek... W ruchach gwiazd i obrotach Ziemi i w zmianach pór roku. Lecz życie człowieka zawsze jest pełne chaosu. Każdy zajmuje swoją pozycję, próbując się w tym jak najlepiej odnaleźć, widząc błędne motywy innych i swoje własne”

Odcinek 7:

Olivier Wendell Holmes powiedział kiedyś: „Wielu ludzi zmarło ze swoją muzyką wewnątrz siebie. Zdarza się to zbyt często, ponieważ oni zawsze są gotowi do życia... Zanim dowiadują się, że... czas ucieka”

Odcinek 8:

"Ktoś kiedyś powiedział: Dobre dziewczynki piszą pamiętniki. Złe dziewczynki nigdy nie mają czasu. Ja… Ja po prostu chce mieć życie, które zapamiętam. Nawet, jeśli nie zapisze tego w żadnym pamiętniku.”

Odcinek 10:

Nathanial Hawthorne napisał: „Żaden człowiek, dla żadnego znakomitego okresu, nie może mieć jednej twarzy dla siebie samego, a innej dla reszty, by w końcu nie połapać się, która jest prawdziwa.”

Cytat z płyty Peyton: „Najpierw pozbyli się dealerów. Później pozbyli się prostytutek. Później odstrzelili włóczęgów i bili i walili dziwaków. Atakowali nas podejrzeniami i strachem, nie podnieśliśmy głosu, nie zrobiliśmy awantury. Zabawne, nikt nie został by nas ostrzec, kiedy przyszli po nas.”

Odcinek 11:

Tennessee Williams napisał: ’’Kiedy tak wielu ludzi jest samotnych, byłoby niewybaczalnym egoizmem, być samotnym samotnie”

Odcinek 13:

"Myślałam, że cię znam. Myślę, że łatwiej jest… widzieć to czego pragniemy, niż zobaczyć prawdę. Myślicie, że mnie znacie, ale mylicie się, a to oznacza, że nie wiecie, do czego jestem zdolna. Widzicie we mnie kogoś popularnego i wszechwiedzącego. To nieprawda. Może nie zawsze wiem, do czego zmierzam, ale postaram się zmienić coś na lepsze. I kiedy popełnię błąd, ponieważ szczerze mówiąc, wszyscy je popełniamy… Obiecuję, że poproszę o waszą pomoc. Nie jestem w stanie zrobić tego sama. Ale jeśli dacie mi szansę, razem możemy dokonać wspaniałych rzeczy. Obiecuję, że jeśli we mnie uwierzycie, znajdę odwagę by spełnić wasze marzenia. John F. Kennedy powiedział, że odwaga życiowa jest wspaniałą mieszanką zwycięstwa i porażki. Człowiek robi, co musi, pomimo konsekwencji, pomimo przeskód, niebezpieczeństw i nacisku… I to właśnie jest podstawą moralności."

Odcinek 14:

Octavio Paz napisał: „Samotność potwierdza człowieczeństwo.Bo tylko człowiek jest świadomy swojego odosobnienia.”

Odcinek 16:

Kahlil Giban napisał: “Powód i namiętność są sterem i żaglem płynącej duszy. Jeśli któreś się złamie, wpadniesz do wody i utoniesz, albo zatrzymasz się po środku oceanu. Z jakiegoś powodu podążanie w samotności oznacza nas, a niezaspokojona namiętność, jest jak ogień, który doprowadza do samozniszcenia”

Przemowa Lucasa na ślub Keitha: "Zapamiętajcie ten dzień, bo jest on początkiem wieczności. Obietnicą, nagrodą za życie tak długo w samotności. Wiarą w drugą osobę i nadzieją na miłość. Decyzją by zignorować i przejść do porządku dziennego nad bólem przeszłości. Umową, która wiąże dwie dusze i zrywa wszystkie wcześniejsze więzy. Świętowaniem podjętego ryzyka, które przed nami stoi… Ponieważ we dwoje będziecie zawsze silniejsi niż pojedynczo - jak tandem opierający się burzy świata. Miłość będzie nas zawsze wiodła przez życie. Dzisiejszy dzień to jedynie formalność, ogłoszenie światu tego, co dawno czujecie, obietnic złożonych już dawno w waszych sercach"

Odcinek 17:

Charles Bukowski napisał: "Zawsze jest coś, co może zrujnować nasze życie. Zależy to od tego, na czym bądź, na kim zależy ci najbardziej. Jesteś zawsze dojrzały i gotowy do wzięcia.”

Odcinek 19:

Joseph Conrad kiedyś napisał: "Ten, kto wie, czym jest prawdziwe szczęście, nie tradycyjny wyraz, ale nagi terror. Dla samotnych ludzi, którzy noszą maski, nieszczęśliwych wyrzutków, wspomnień objęć, lub jakichś iluzji."

Stephen King napisał kiedyś: „Czas wszystko zabiera, czy tego chcesz czy nie. Czas wszystko zabiera, czas wszystko znosi... A na końcu… Jest tylko ciemność. Czasami znajdujemy innych w tej ciemności, a czasami znów ich tam gubimy.”

Odcinek 20:

Douglas Adams kiedyś napisał: „Uważał, że życie jest jakby snem i czasami zastanawiał się, o co w nim chodzi i jak się w nim odnaleźć.”

Odcinek 22:

Lucas: „Jaś powiedział do Małgosi: Rzucajmy okruszki, żebyśmy dzięki nim znaleźli drogę do domu. Bo zgubienie własnej ścieżki to najgorsze, co może się nam przytrafić. W tym roku… Ja ją zgubiłem.”

Nathan: „Utrata drogi w czasie podróży jest nieszczęściem. Jednak utrata sensu podróży… Jest prawdziwa tragedią.”

Peyton: „Moja podróż trwałą ostatnie osiem miesięcy. Czasami wędrowała samotnie, czasami ktoś przejmował stery i moje serce. Ale kiedy osiągnęłam cel, to nie ja dotarłam do końca… Nie byłam sobą.”

Brooke: „I kiedy upadniesz, masz dwie opcje: Odnaleźć swoją dawną osobowość… Albo zatracić ją na zawsze”

Mouth: „Bo czasami musisz stać się kimś innym. Musisz jednak pamiętać, kim byłeś. Kim chciałeś być. Kim jesteś.”

Wypracowanie z angielskiego:

Brooke: George Bernard Shaw napisał: „ W życiu mogą wydarzyć się tylko dwie tragedie: Jedna z nich to utrata pragnień serca. Druga to ich przyrost”. Najwyraźniej Shaw miał złamane serce raz lub dwa.

Nathan: „Chociaż mnie to martwi, Shaw był żałosny. Wiecie, dlaczego? Tragedie się zdarzają. I co zrobicie, poddacie się? Odpuścicie? Nie. Zrozumiałem, że jeśli wasze serce jest złamane, musicie walczyć do utraty tchu, żeby się upewnić, że żyjecie. Bo żyjecie, a ból, który wam dokucza nazywa się życiem. Zmieszanie i strach przypominają wam, że gdzieś tam jest coś lepszego. Coś, o co warto powalczyć.

Haley: „W tym roku udało mi się zdobyć wszystko, czego chciałam i wszystko o czym marzyłam… Ale gdzieś po drodze straciłam nawet więcej.”

Lucas: „Shwa miał rację: Kiedy dążymy do rzeczy, których pożądamy, które naszym zdaniem polepszają nasze życie, pieniądze, popularność, sława, to zapominamy o tym, co naprawdę się liczy, o prostych sprawach jak przyjaźń, rodzina, miłość. O rzeczach, które prawdopodobnie już mieliśmy.”

„Tak, utrata pragnień serca jest tragedią.Ale ich zyskiwanie to wszystko, o czym można marzyć, żeby zanurzyć się w kimś innym i obudzić serce, które od dawna boi się uczuć. Moje życzenie spełniło się. I jeśli jest to tragedia, to dajcie mi taką tragedię, ponieważ, za nic w świecie bym tego nie oddała”

Odcinek 23:

Tennessee Williams napisał: „Wszyscy żyjemy w palącym się domu. Bez straży pożarnej. Bez możliwości wyjścia. Tylko z oknem na górze, z którego możemy spoglądać, jak pali się dom, wraz z nami, zamkniętymi w nim.”Sezon trzeci:

Odcinek 1:

„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

Odcinek 2:

Henry David Thoreau napisał kiedyś: „Żyj każdym sezonem, jak by był ostatecznością. Wdychaj powietrze, pij napoje, kosztuj owoce i pogódź się z wpływem tego wszystkiego”

Odcinek 3:

Henry Wadsworth Longfellow napisał: „Wszyscy jesteśmy architektami losu… żyjącymi w ścianach czasu.” Henry Wadsworth Longfellow napisał: „Wszyscy jesteśmy architektami losu… Więc nie patrz żałośnie w przeszłość. To już nie wróci”

Odcinek 4:

Ralph Waldo Emerson napisał: „Nie ma prywatności, której nie dałoby się odkryć. Nie da się ukryć żadnego sekretu w cywilizowanym świecie. Społeczeństwo jest jak zamaskowana piłka. Gdzie każdy chowa swoją prawdziwą tożsamość i jednocześnie ją ujawnia.”

Odcinek 6:

William Hanley – „Invictus”: „Poza mrokiem, który mnie otacza, czarny jak bezkresna otchłań. Myślę, że istnieje Bóg dla mojej niepokornej duszy. Która nie ugnie się smagana losem, nie drgnie, nie załka. Moja głowa krwawi, ale nie ugina się. Zza miejsca gniewu i łez wyłania się z mroku koszmar. Groźba sprzed lat szuka mnie, a kiedy znajdzie, nie ulęknę się. To bez znaczenia jak nikła jest szansa i jakimi konsekwencjami jest obciążona. Jestem władcą mojego losu. Jestem sterem mojej duszy”

Odcinek 8:

Robert Louis Stevenson napisał: „Nie możesz uciec przed słabościami, musisz je zwalczyć lub zginąć. I jeśli tak ma być, czemu nie teraz, tam gdzie stoisz?”

Odcinek 10:

Ida Scott Taylor napisał: „Nie patrz wielce w przeszłość, która przeminęła i nie zawracaj sobie głowy przyszłością, która nie nadeszła. Żyj teraźniejszością i spraw by była warta wspomnień”

Odcinek 11:

H.L. Mencken napisał: „Każdy przeciętny człowiek przeżywa chwile, w których chciałby przywdziać czarną maskę i rozpocząć swą rzeź.”

Odcinek 14:

"Czytałam raz wiersz o dziewczynie zakochanej w chłopaku, który zmarł. Wyobrażała go sobie w niebie w otoczeniu pięknych aniołów i była zazdrosna. Ellie odeszła. Wyobrażam sobie ją w otoczeniu zadziornych aniołów. W swoich czarnych skórzanych kurtkach, sprawiających problemy. Ale nie jestem zazdrosna. Po prostu tęsknię za nią.”

„Nasze życie to cykl obrazów. Migają przed nami jak miasta na autostradzie. Niektóre wydarzenia nas oszałamiają, czujemy wtedy, że ta chwila jest czymś więcej niż przelotnym obrazkiem. Wiemy, że ta chwila, każda jej część, będzie żyć wiecznie.”

Odcinek 16:

„Czy ta ciemność ma imię? To okrucieństwo, ta nienawiść. Jak nas znajduje? Czy wkrada się w nasze życia, czy szukamy jej i ogarniamy? Co się z nami stało? Wysyłamy nasze dzieci w świat tak jak wysyłamy młodych mężczyzn na wojnę, z nadzieję, że wrócą cali. Ale wiedząc, że niektórzy zgubią drogę. Kiedy zgubimy naszą drogę? Pożartą przez cienie, połkniętą całą przez ciemność. Czy ta ciemność ma imię? Czy to twoje imię?”

Odcinek 18:

Henry James napisał: „Nie bój się życia. Uwierz, że to życie jest warte tego, aby je przeżyć, a twoja wiara cię w tym umocni.”

John Steinbeck napisał: „Zmiany przychodzą jak lekki wiatr, który porusza zasłony o poranku i jak delikatne perfumy pachnące dzikimi kwiatami, ukrytymi w trawie.”

Powtórne zaręczyny NH:

Nathan: „Przez ostatni rok, nauczyłem się tak wiele o życiu i miłości. I nawet, jeśli bym mógł nie cofnąłbym tych wszystkich złych rzeczy, które nam się przytrafiły, bo doprowadziły one nas tu, nad tą rzekę. Wyjdź za mnie, Haley. Wyjdź za mnie ponownie na oczach naszych wszystkich przyjaciół i rodziny.”

Odcinek 19:

George Eliot napisał: "Nieskończona rozpacz nie istnieje, nadchodzi z pierwszym momentem wielkiego smutku, gdy jeszcze nie wiemy,co znaczy cierpieć i być uzdrowionym, rozpaczać i odkryć nadzieję."

Odcinek 20:

Nathan: "Wchodzenie. To proste pojęcie. Głównie chodzi o to, by wznosić się ponad siebie, by robić troszkę więcej, by pokazać coś wyjątkowego. Coś takiego jak to. Lucas odszedł, ale to nie znaczy, że sezon się dla nas skończył. A nawet powiem, że dopiero się rozpoczął. Może powinniście zejść mi z drogi na jakiś czas. Życie czasami bywa zabawne, może pogrywać z tobą bardzo ostro, kiedy zakochujesz się w kimś, ale ten ktoś nie odwzajemnia tego uczucia, kiedy twoja przyjaciółka i twój chłopak zostawiają cię, kiedy pociągasz za spust lub sięgasz po światła płomieni i nie możesz już tego cofnąć. Jak powiedziałem, w sporcie nazywają to "wchodzeniem." A w życiu nazywam to ‘’wypychaniem’."

Nathan: „Wiecie, kiedyś powiedziano, że nie rozpoznajemy znaczących momentów naszego życia, kiedy właśnie się zdarzają. Dorastając zadawalamy się ideami, rzeczami czy ludźmi i przyjmujemy to za rzecz oczywistą i jest tak przeważnie do chwili, kiedy możemy to stracić. Gdy zdajesz sobie sprawę z tego jak bardzo się myliłeś, wtedy dostrzegasz, jak bardzo tego potrzebujesz, jak bardzo to kochasz. Boże, kocham tą grę.”

Nathan: ”Czy słyszeliście kiedyś wyrażenie: najlepsze rzeczy w życiu są darmowe. Więc, to prawda. W każdej chwili, ludzie się wznoszą. Wznoszą się ponad swoje możliwości. Czasami cię zaskakują. A czasami cię zawodzą. Życie jest czasem zabawne. Potrafi z nami ostro pogrywać, ale jeśli wystarczająco dobrze patrzysz, znajdziesz nadzieję w słowach dzieci, w słowach piosenki i w oczach kogoś, kogo kochasz. A jeśli jesteś szczęściarzem, jeśli jesteś największym szczęściarzem na całej planecie, osoba, którą kochasz, odwzajemni twoje uczucie.”

Odcinek 21:

Jake: "Dawno, dawno temu, żyła sobie księżniczka, która mieszkała w bardzo odległym królestwie. A w tym królestwie, żył również chłopiec, którego księżniczka kochała i ci dwoje postanowili się pobrać.” Jake: "W królestwie, nie wszystko działo się dobrze..."

Jake: "I tak księżniczka i chłopiec zaczęli planować ślub. Dlatego, że była księżniczką, miała założyć przepiękną suknię."

Jake: "Kiedy dzień ślubu się zbliżał, księżniczka zaczyna martwić się złym Królem. Ponieważ, mimo że nie zawsze był taki jego serce obróciło się ku ciemności, a królestwo rosło w strachu i w pogardzie."

Jake: "Na kilka dni przed ślubem król zaskoczył księżniczkę i pobłogosławił jej związek. Ale księżniczka wciąż była rozdarta, bo nawet, jeśli spotkała prawdziwą miłość, będzie znaczyło to, że będzie musi na zawsze opuścić swoją wierną służącą."

Jake: "W przeddzień ślubu księżniczki zostało zorganizowane przyjęcie. Przyjaciele i rodzina królewska przybyli z odległych krain, by bawić się z szczęśliwą parą podczas nocy pełnej śmiechu i magii."

Jake: "Kiedy noc dobiegła końca, spokój opanował krainę, a świat został uporządkowany, ale tylko na moment."

Jake: "Ale ludzie zawsze się z czymś zmagają. Wyrastali w strachu i w pogardzie dla króla, którego serce obróciło się ku złu."

"Ale miłość między księżniczką a chłopcem była niezaprzeczalnie prawdziwa. I dzięki niej radzili sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu. Zdarzały im się magiczne rzeczy, sprawy, których nie potrafili wytłumaczyć, tak jak ich miłości. I jak w większości baśni, księżniczka|/ i chłopiec, żyli długo i szczęśliwe… Taką przynajmniej mam nadzieję.”

Odcinek 22:

"W tej chwili jest 6,502,867,120 ludzi na świecie. Mniej więcej. Ale czasami potrzebujesz tylko jednej z nich. Na dobre i na złe.”

William Szekspir napisał: "Miłość, która się zmienia nie jest miłością. Miłość jest jak nieusuwalne znamię, przetrwa burze i nigdy nie zadrży. Miłość nie zmienia się z czasem, w ciągu godzin czy tygodni, ale potwierdza się, nawet u progu przeznaczenia.”

Przysięgi NH:

Haley: ‘’Nathan, mówią, że jest jedno słowo, które uwalnia nas od ciężaru i bólu życia. Tym słowem jest miłość i ja w to wierzę. Ale to nie znaczy, że nie będzie ciężko. Oznacza to, że odnajduję spokój i odwagę w samej sobie, kiedy jestem z tobą. Sprawiasz, że jestem dzielna i będę cię kochać do końca mojego życia. To właśnie ci ślubuję.”

Nathan: ‘’Rok temu, staliśmy na plaży, a ja mówiłem ci jak bardzo cię kocham i że zawsze będę się tobą opiekował. Tamtego dnia nikt nie wierzył, że to się uda. Ale myślę, że wtedy nikt nie| rozumiał miłości, jaką cię darzę, bo jeśli by ją rozumieli, nigdy nie wątpiliby w nas. Więc pragnę poślubić cię jeszcze raz przed wszystkimi tu obecnymi. Bo dziś, kiedy patrzę w twoje oczy, moja miłość ciągle rośnie. Nigdy nie była silniejsza niż teraz i nigdy się nie zachwieje. Ślubuję ci dzisiaj, kochać cię zawsze i na wieki.”

Toasty na weselu:

Lucas: ‘’ Ostatni raz, gdy wygłaszałem mowę o Nathanie i Haley było to, na ich pierwszym weselu. Pamiętam moje słowa:| "Przygotujcie się na niespodziankę." Muszę powiedzieć, że nawet ja jestem zaskoczony, bo oni robią coś rzadko widzianego w naszym wieku. Tak naprawdę, jest to bardzo rzadkie u kogokolwiek. Ofiarowali sobie serca, bez jakichkolwiek warunków. I taka właśnie jest prawdziwa miłość. To nie bajkowe życie, które nie zna bólu, ale dwie złączone dusze, które łagodzą ból swoją bezwarunkową miłością. Za Nathana i Haley Scott.”

Brooke: ‘’Nie jestem najlepszym mówcą, więc pomyślałam, że przytoczę słowa Szekspira. "Miłość, która się zmienia nie jest miłością." Kiedy życie staje się ciężkie, a rzeczy się zmieniają, prawdziwa miłość jest niezmienna. Patrzę na Nathana i Haley i w pewnym sensie czuję się bezpieczniejsza. Nie wiem, czy umiem to wytłumaczyć, ale oni dają mi nadzieję. Boję się, powiedzieć to głośno, bo jest możliwe, że życie ich dopadnie i będzie chciało ich rozdzielić, a to byłby wstyd, ponieważ wszyscy możemy mieć w sobie odrobinę nadziei. To poczucie, że wszystko będzie dobrze i że jest ktoś, kto pomoże ci się w tym upewnić. Więc, za Nathana i Haley, za nadzieję i za miłość, która się nie zmienia.”

Cooper: ‘’Witam. Przepraszam. Proszę o chwilę uwagi. Chciałbym wznieść toast za mojego głupiego siostrzeńca i jego piękną wybrankę Większość z was wie, że związek Nathana i Haley był trochę nieoczekiwany. Szczególnie, dlatego, że Haley ma klasę i jest atrakcyjna, a Nathan… nie. Ale pijemy za Nathana i Haley, którzy udowodnili nam, że ich miłość jest prawdziwa, szczera i ciągle do osiągnięcia| przez resztę z nas. Wasze zdrowie.Sezon czwarty:

Odcinek 1:

"Nazywam się Lucas Scott. Jestem maturzystą w liceum Tree Hill. Tree Hill jest miejscem gdzieś w świecie, może jest całkiem jak twój świat. Może całkiem inne. Ale jeśli przyjrzysz się dokładniej, możesz dostrzec kogoś takiego jak ty. Albo kogoś takiego, jak moja najlepsza przyjaciółka, Haley. Jeśli jesteś zamężna, chodzisz do liceum i nie jesteś pewna, czy twój mąż żyje, to twój świat jest podobny do świata Haley. Dzisiejszy dzień powinien być najlepszym w jej życiu. To niesamowite, jak rzeczy zmieniają się w mgnieniu oka, albo w tym przypadku, w około 29 minut.”

"Rzeczy, które zabierają 14 minut: ugotowanie jajka, nagranie "Thriller", Michaela Jacksona. Także 14 minut trwa dojazd z Molina Bridże do Szpitala Tree Hill. W ciągu tych 14 minut, trzy życia wiszą na włosku. Dla reszty z nas, pozostaje tylko czekać. Pewnie, dlatego nazywają to poczekalnią.”

"Dan Scott pełni wiele funkcji: burmistrza Tree Hill, jednego z najlepszych koszykarzy w historii liceum Tree Hill i ojca Nathana. Jest także moim ojcem, ale nigdy nie wziął za mnie odpowiedzialności. Uwierzcie lub nie, wyszedłem na tym lepiej. Z pomocą wujka Keitha, zostałem wychowany przez mamę, dopóki nie odebrano życia Keithowi.”

"Peyton Sawyer to dobra przyjaciółka. Brooke Davis to moja dziewczyna. Przynajmniej na razie nią jest.”

"Pewnie powinienem coś powiedzieć, cokolwiek. Dla kolesia, który chce zostać pisarzem, nagle wydaje się, jakby żadne słowo nie zostało napisane, ale gdy ktoś mówi ci, że przestał za tobą tęsknić, jesteś na straconej pozycji, nieważne, co powiesz. Ale powinno być coś, racja? Coś, co nikt inny w historii świata, nigdy nie powiedział, coś, co mogłoby to zmienić. To nie było to.”

"Nazywam się Lucas Scott. Jestem maturzystą w liceum Tree Hill. Gram w koszykówkę, przynajmniej grałem. Mam dziewczynę, przynajmniej miałem. I mam najlepszą przyjaciółkę. Tree Hill jest miejscem gdzieś w świecie. Może jest całkiem, jak twój świat. Może całkiem inne. Ale jeśli przyjrzysz się dokładniej, możesz dostrzec kogoś takiego, jak ty. Kogoś poszukującego swojej drogi. Kogoś poszukującego swojego miejsca. Kogoś poszukującego samego siebie. Czasami łatwo jest czuć, jakby się było jedynymi na świecie, którzy walczą, którzy są przygnębieni, niezadowoleni, albo ledwo dają sobie radę. Ale to złudne uczucie i jeśli wytrzymasz, znajdziesz odwagę, żeby stawiać temu czoło przez następny dzień, ktoś albo coś cię odnajdzie i sprawi, że wszystko będzie dobrze. Bo wszyscy potrzebujemy czasami małej pomocy, kogoś, kto pomoże nam usłyszeć muzykę na świecie. Kto przypomni nam, że nie zawsze musi tak być. Ten ktoś tam jest i ten ktoś cię odnajdzie."

Odcinek 2:

"W życiu każdego człowieka są takie momenty, kiedy okazuje się, że jesteśmy na rozstaju dróg. Decyzje, które wtedy podejmiemy mogą zaważyć na całej naszej przyszłości. Oczywiście, kiedy stajemy twarzą w twarz z czymś nieznanym, większość z nas woli odwrócić się i zawrócić. Są takie momenty w naszym życiu, kiedy znajdujemy siebie na tym rozstaju dróg. Ale co jakiś czas ludzie dążą do czegoś lepszego. Czegoś, co znajduje się poza bólem samotności i poza odwagą i śmiałością, by wpuścić kogoś do swojego życia. Lub by dać komuś drugą szansę. Coś poza cichą sferą marzeń. ’Bo tylko wtedy, gdy jesteś poddany próbie masz szansę dowiedzieć się, kim tak naprawdę jesteś. I tylko wtedy, gdy jesteś poddany próbie masz szansę dowiedzieć się, kim możesz być. Osoba, którą chciałbyś być, istnieje. Gdzieś po drugiej stronie ciężkiej pracy, nadziei i wiary. I poza bólem serca i strachem przed tym, co nas czeka.”

Odcinek 3:

"Patrzyliście kiedyś na swoje zdjęcie i widzieliście nieznajomego w tle? Zastanawialiście się ilu nieznajomych ma was na zdjęciach, W ilu chwilach z życia innych ludzi, uczestniczyliśmy, czy jesteśmy częścią kogoś życia, kiedy jego marzenia się spełniają, czy kiedy umierają. Czy próbujemy się tam dostać, jakbyśmy byli przeznaczeni, żeby tam być, albo czy zdjęcie było zrobione znienacka. Tylko pomyślcie, możecie być dużą częścią życia kogoś innego i nawet o tym nie wiedzieć.

Odcinek 4:

"Nadchodzi czas, kiedy życie schodzi z kursu. W tej beznadziejnej chwili, musisz wybrać swój kierunek. Będziesz walczyć, żeby pozostać na ścieżce? Inni powiedzą ci, kim jesteś? Czy sam się określisz? Będziesz prześladowany przez swoją decyzję? Czy ogarniesz swoją nową ścieżkę? Każdego ranka decydujesz, czy iść dalej, czy po prostu się poddać.”

”Nadchodzi czas, kiedy życie schodzi z kursu. W tej beznadziejnej chwili, kim będziesz? Czy zburzysz swoje mury i znajdziesz pocieszenie w kimś nieoczekiwanym? Wyjdziesz temu na przeciw? Odważnie stawisz czoła swoim największym strachom? I pójdziesz do przodu z wiarą. Czy ulegniesz ciemności swojej duszy?

Odcinek 6:

„Życie przychodzi do nas z ciemności. I w tym momencie możemy mieć trudności ze znalezieniem sił by stawić mu czoła.”

„Kiedy życie zaczyna na ciebie napierać z ciemności, kogo byś wybrał by razem stawić mu czoła? Czy będzie to ktoś, komu ufasz? Czy będzie mądry? I czy ta miłość poprowadzi cię do światła? Albo czy zatracisz drogę w ciemności? Czy dokonają wyboru, albo poddadzą się próbie? A może będzie to ktoś niespodziewany, ktoś nowy? Życie napiera na ciebie z ciemności, kiedy tak jest, czy jest ktoś w twoim życiu, na kogo możesz liczyć? Ktoś, kto będzie na ciebie uważał, gdy będziesz upadać? I czy w tym momencie da ci siłę by spojrzeć przerażeniu w oczy?”

Odcinek 7:

„Żale przychodzą w różnych rozmiarach i rodzajach. Niektóre są małe, jak kiedy zrobimy złą rzecz z dobrego powodu. Niektóre są większe, jak kiedy zawiedziemy przyjaciela. Niektórzy z nas uciekają od swoich wyrzutów sumienia, podejmując dobrą decyzję. Niektórzy z nas mają mało czasu na żal, bo patrzą w przyszłość. Czasami musimy walczyć, żeby poradzić sobie z przeszłością, a czasami musimy zakopać nasz żal, obiecując, że zmienimy nasze postępowanie. Ale nasz największy żal nie dotyczy rzeczy, które zrobiliśmy, ale tych, których nie zrobiliśmy. Rzeczy, których nie powiedzieliśmy, które mogły ocalić kogoś, na kim nam zależy. Szczególnie, gdy widzimy ciemną chmurę zmierzającą w ich stronę.”

Odcinek8:

Przemowa trenera Whitey’ego na bankiecie:

"Zdajecie sobie sprawę, że mamy jeszcze jeden mecz do zagrania? Ta nagroda znaczy dla mnie wiele… Oddałem swoje życie tej drużynie, ale zawodnicy... Zawodnicy dali mi znacznie więcej. Koszykówka była moją pierwszą miłością, a jak większość z was wie nie zapomina się pierwszej miłości. Żałuję tylko, że nie mogę dzielić tej wspaniałej chwili z moją drugą miłością, moją żoną, Camilą. Camila była jedyną osobą, która w pełni mnie rozumiała. Bycie z nią robiło wszystko inne mniej ważnym. W chwili, kiedy ją poznałem, wiedziałem, że patrzę na moją przyszłość I wiedziałem, że żadna osoba nie może nas rozdzielić. Jestem pewny, że Camila polubiłaby tą grupkę chłopców. Chciałbym podziękować im i chciałbym podziękować wam wszystkim, za pozwolenie mi spędzenia całego życia, z moją pierwszą miłością. Dziękuję.”

Odcinek 10:

„Zastanawialiście się, co cechuje nasz czas na świecie? Czy jedno życie może wpłynąć na świat? Albo czy wybory, których dokonujemy mają znaczenie? Czasami, żeby iść naprzód, musimy się cofnąć. W tym wypadku tylko o kilka minut.”

„Zastanawialiście się, co cechuje nasz czas na świecie? Czy jedno życie może wpłynąć na świat? Albo czy wybory, których dokonujemy mają znaczenie? Ja wierzę, że mają. I wierzę, że jeden człowiek może zmienić wiele żyć… na lepsze lub gorsze.”

Sezon 5:

Odcinek 1:

Peyton: "Wiem, że jest późno, tylko że... co sie z nami stało? Nie wiem już kim jestem albo jak sie tu znalazłam. Tęsknię za tym kim byłam. Chcę mieć znowu dom i prawdziwych przyjaciół. Tęsknię za tym wszystkim...'

Odcinek 2:

Haley: "Reszta waszego życia to długi okres. I czy wiecie, czy nie, kształtowana jest właśnie teraz. Możecie wybrać, czy za swój los winić przeznaczenie, pecha czy też złe decyzje. Albo możecie walczyć. W prawdziwym świecie nie zawsze wszystko będzie sprawiedliwe. Tak po prostu jest. Ale przez większość czasu dostaniecie to co dajecie. Pozwólcie, że zapytam. Co jest gorsze? Nie dostanie wszystkiego o czym sie marzyło, albo dostanie tego i dowiedzienie się, że to nie wystarczy? Reszta waszego życia kształtowana jest własnie teraz. Marzeniemi, które ściagacie, decyzjami, które podejmujecie i osobą, którą chcecie być. Reszta waszego życia to długi okres. Reszta waszego życia zaczyna się własnie teraz."
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaluniaa
Mistrz
Mistrz


Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 15337
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: śląsk :)
Płeć: Kobieta

PostWysłany: 2:14:20 23-06-08    Temat postu:

sezon 5 - odcinek 12

"Kiedy byłem małym chłopcem moja rodzina zabrała mnie na wycieczkę.Nie pojechaliśmy w żadne egzotyczne miejsce. Nie pojechaliśmy w żadne atrakcyjne miejsce. Poprostu pojechaliśmy. I gdzie pojechałeś, wujku Lucasie? Pojechaliśmy boczną drogą od Tree Hill i zobaczyliśmy wszystkie te wspaniałe rzeczy.Ok, ale gdzie pojechaliście? Wszędzie. Gdziekolwiek. Ale to gdzie dotarliśmy nie było najważniejsze.Najistotniejsze było to co zobaczyliśmy oraz ludzie, których spotkaliśmy na swojej drodze."" Musisz z nim porozmawiać Peyton.Tylko z nim porozmawiaj. I jeśli dasz odejśc temu, że Lucas dzisiaj powiedział "tak" Lindsey,podczas, gdy oczywiście okłamywał swoje własne serce i to jest powodem , że Ty tutaj siedzisz i płaczesz,
to stłukę Twoją śliczną buźkę na kwaśne jabłko. " - by Brooke

"To było więcej niż zwykła kometa, ponieważ to zmieniło kierunek jego życia --
nadało mu piękno i znaczenie. Było wielu takich, którzy nie potrafili tego zrozumieć,
i czasami napotykał na nich. Ale nawet w swoich najciemniejszych godzinach,wiedział w swoim sercu, że nadejdzie taki dzień, kiedy ona do niego wróci,a jego świat znowu stanie się pełny,i jego wiara w Boga, miłość i sztukę
znowu obudzi sie w jego sercu."

"Ja również kocham Cię Luc.Naprawdę, zawsze będę Cię kochać. Ale Twoje serce jest rozdarte i wydaje mi się, że zawsze o tym wiedziałam.Chyba poprostu miałam nadzieję, że któregoś dnia...ja stanę się Twoją kometą." -> by Lindsay
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Summer
Idol
Idol


Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 1623
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: 22:59:07 20-01-09    Temat postu:

"Cokolwiek sobie wyobrażacie,to się mylicie.
Nie ma nic romantycznego w śmierci.
Smutek jest jak ocean.
Głęboki, ciemny i większy od nas wszystkich.
A ból jest jak złodziej w nocy.
Cichy, nieustępliwy, niesprawiedliwy.
Zmniejszony przez czas, wiarę i miłość.
Nie znałam Quentina Fieldsa,
ale jestem o niego zazdrosna.
Bo widzę, jak jego nieobecność wpłynęła na osoby,
które go znały, więc wiem,że liczył się dla nich.
I wiem, że był kochany.
Ludzie mówią, że Quentin Fields był świetnym koszykarzem.
Pełnym wdzięku,płynnym, inspirującym.
Mówią, że w dobry wieczór,wydawało się, jakby umiał latać.
A teraz umie."
`wypracowanie Sam

"Czasami wydaje się, jakby to było wczoraj.
Ukończenie liceum, pożegnanie się.
To uczucie w wieku 17 lub 18 lat,
do którego nikt w historii tak się nie zbliżył.
Nie kochał tak zażarcie...
albo śmiał się tak mocno...
albo tak bardzo się troszczył...
Czasami wydaje się, jakby to było wczoraj.
A czasem wydaje się, jakby to były wspomnienia kogoś innego."
Lucas 5.01

"Myliłeś się wczoraj. Kiedy powiedziałeś, że dzieciaki w klubach się staczają. Myślę, że chodzi... o romantyczność. Nadzieję i inspirację, to uczucie, które czujesz, kiedy drugi człowiek bierze instrument
i nadaje sens twojemu światu."
Peyton 5.01
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
magdalenka0712
Aktywista
Aktywista


Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 366
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: 22:47:48 22-01-09    Temat postu:

"Czasami ludzie muszą wypłakać wszystkie łzy, by zrobić miejsce dla samego uśmiechu"
Jamie(13x6)

"Życie jest do bani, a później sie umiera"
Brook

"Zastanawialiście się kiedyś co by się stało, gdyby już was nie było? Gdybyście nagle odeszli? Jakby wasz świat zareagował? Cokolwiek sobie wyobrażacie, to się mylicie. Nie ma nic romantycznego w śmierci..."
Sam


Ostatnio zmieniony przez magdalenka0712 dnia 22:48:58 22-01-09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamazdw1
Motywator
Motywator


Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 217
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3

Płeć: Kobieta

PostWysłany: 16:08:04 22-05-09    Temat postu:

Sezon 6

"Smutek jest jak ocean: głęboki, ciemny i większy od nas wszystkich,
a ból jest jak złodziej w nocy: cichy, nieustępliwy, niesprawiedliwy."

"Spójrz na siebie w lustrze. Kogo widzisz?
Czy to osoba, którą chcesz być?
Czy może to ktoś inny, kim miałeś być?
Osoba, która powinieneś być, ale nie udało się"

"Uwierz, że marzenia spełniają się każdego dnia. Bo tak jest".

"Czasami szczęście nie pochodzi od pieniędzy, sławy czy wałdzy.
Czasami szczęscie pochodzi od dobrych przyjaciół i rodziny.
I z cichej szlachetności widzenia dobrego zycia".

"Więc spójrz w lustro i przypomnij sobie, aby być szczęsliwym, bo zaslugujesz na to.
Uwierz w to".
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Saugaro
Idol
Idol


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1189
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 2/3
Skąd: Z daleka...
Płeć: Kobieta

PostWysłany: 22:13:03 01-03-10    Temat postu:

Tekst Nathana do Lucasa kiedy na imprezie w domku na plaży grali w "Nigdy nie" z pierwszego sezonu

N: Nigdy nie miałem ojca, ktory chciał, żebym był tylko plamą na prześcieradle.
L: W takim razie wypij za mnie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Telenowele Strona Główna -> Forum Zagraniczne / Pogoda na miłość Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin