FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja

Posty: 7862

Skąd: ..where the wild roses grow...
Płeć: Kobieta

PostWysłany: 20:30:11 16-01-14    Temat postu:

Ja też uważam, że wcale nie prezentowaliśmy się wczoraj gorzej od Francuzów. W meczu z Serbią brakło waleczności i charakteru, a wczoraj... wspaniałych interwencji Szmala, dobry dzień miał za to bramkarz Francuzów. Szkoda bo szczęście było blisko. Jak w ostatniej minucie rzucili bramkę na remis, to się modliłam, żeby nie pozwoli trójkolorowym rzucić, albo żeby Sławek w jakiś cudowny sposób to wybronił, niestety, nie udało się ich powstrzymać, potem było słynnych 15 sekund na zdobycie zwycięskiej bramki, ale przecież nic dwa razy się nie zdarza.
Martwi mnie forma Karola Bieleckiego i Krzysiek Lijewski, który już kilka razy nie wykorzystał sytuacji sam na sam... zupełnie jak nie on I brakuje mi strasznie jego starszego brata
Jeszcze wszystko jest możliwe, bo z grupy wychodzą trzy drużyny - trzeba tylko jutro wygrać z Rosją Oby się udało!
amylee
Big Brat
Big Brat

Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 831

PostWysłany: 21:31:15 16-01-14    Temat postu:

I znowu zaważyła słaba skutecznośc w ataku.. No niestety ale jesli my nie bedziemy wykorzystywać sytuacji to my nie mamy marzyc o wyjściu z grupy.. Taka rzeczywistość.. Musimy po tak dobrych obronach Szmala wykorzystywać kontry..
Eillen
Generał
Generał

Posty: 7862

PostWysłany: 22:40:47 16-01-14    Temat postu:

nie mogę... jak Szmal broni piłka za piłką, to jest wychwalany pod niebiosa i nikt nie mówi o kiepskiej skuteczności w ataku rywali, a jak to rzuty naszych są wybronione, to nie mówimy, że bramkarz rywali świetnie się spisuje tylko, że nasi kiepsko rzucają... Kilka kontr rzeczywiście było niewykorzystanych, ale wczoraj Szmal też niestety miał gorszy dzień, albo może raczej Francuzi rzucali lepiej niż Serbowie?
Owszem, nie błyszczymy jak dawniej, ale Francuzi to mistrzowie olimpijscy, żaden wstyd przegrać z nimi jedną bramką, zwłaszcza, że byliśmy tak blisko upragnionego remisu, a nie wygraliśmy z nimi od jakichś 20 lat.

PostWysłany: 20:50:34 17-01-14    Temat postu:

No i się udało,pokonać Rosjan dwoma bramkami przewagi Choć przyznam szczerze,że po I połowie gdy przegrywaliśmy 10-14 moja pewność w zwycięstwo było lekko zachwiana
amylee
Big Brat
Big Brat

Posty: 831

PostWysłany: 21:08:02 17-01-14    Temat postu:

Eillen nie wiem czy te słowa kierujesz do mnie.. chodzilo mi tylko o to że te piłki co bronił szmal powinniśmy wykorzystać.. Jesli wykorzystali bym to w meczu z Francją na pewno bym wygrali.. Zawiodła nas skuteczność.. Ja nie mam żalu do tych chłopaków bo kibicuje im..

To dlatego z gier zespołowych lubię piłkę ręczną i siatkówke Te emocje do samego końca Po pierwszej połowie balam się że nie awansujemy.. Ale dzisiaj Szmal bronił, No i w końcu wykorzystywaliśmy te kontry

Czy ktoś mi powie bo się nie orientuje.. Teraz jak awansowaliśmy to gramy o ćwierćfinał czy jeszcze nie ?? Jak to jest ??
Eillen
Generał
Generał

Posty: 7862

PostWysłany: 22:50:51 17-01-14    Temat postu:

Początek był wymarzony, ale potem jak znów zdarzył im się przestój, to też straciłam wiarę w sukces, całe szczęście, że w drugiej połowie wzięli się do roboty a Szmalowi to za dzisiejszą drugą połowę należałoby pomnik postawić Tylko żal mi Kuchczyńskiego który ledwo co dołączył do drużyny, zagrał może 10 minut i już kontuzja I zauważyłam dziwną prawidłowość, że jak na boisku pojawiają się Bielecki w duecie z Jaszką, to zaczynamy tracić bramki seriami... Ale może to tylko przypadek.

amylee - tak ogólnie, bo wkurza mnie, że jak Szmal broni fenomenalnie, to nie mówi się o kiepskiej skuteczności rywali, tak samo jak nie mówi się o fenomenalnych interwencjach bramkarza rywali, gdy to piłki rzucone przez naszych zostają wybronione. To jest sport, tylko i aż i tak samo jak można stracić kilka bramek z rzędu, tak samo można je zyskać - pamiętam mecz ze Szwecją sprzed kilku lat, gdzie po pierwszej połowie przegrywaliśmy 11 bramkami, a w drugiej wszystko odrobiliśmy. Sprowadzanie całej przyczyny porażki wyłącznie do naszej skuteczności moim zdaniem jest nie na miejscu. Oczywiście, że nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji w meczu z Francją, ale to też zasługa bramkarza trójkolorowych a nie tylko wina naszych atakujących. Chciałam tylko powiedzieć, że nie zawsze, a piłce ręcznej chyba właściwie nigdy, wszystko zależy wyłącznie od naszej gry ;D
Co do dalszych rozgrywek - teraz powstaną dwie nowe grupy poprzez połączenie a z B i C z D. Do każdej nowo powstałej grupy awansują trzy najlepsze zespoły z grupy C (polskiej) oraz D, z zachowaniem punktów z bezpośrednich spotkań.
Czyli:
Grupa A+B:
Dania, Macedonia, Austria, Hiszpania, Islandia, Węgry.
Grupa C+D:
Serbia, Polska, Rosja, Chorwacja, Szwecja, Białoruś.

Polacy zagrają kolejno z Białorusią (19.01 o godz. 15:45), ze Szwecją (21.01 o godz. 20:15) i z Chorwacją (22.01 o godz. 20:15). W tej chwili z dwoma punktami jesteśmy na czwartym miejscu w nowej grupie, dwa punkty ma także Szwecja, po 4 Francja i Chorwacja, za nami w tabeli Rosja i Białoruś z zerowym dorobkiem punktowym.

Ostatnio zmieniony przez Eillen dnia 19:39:07 18-01-14, w całości zmieniany 4 razy

PostWysłany: 11:46:26 18-01-14    Temat postu:

Niestety nie miałam przyjemności oglądać meczu z Rosją, bo byłam poza domem, ale gdy tylko się dowiedziałam, że chłopaki wygrali to byłam przeszczęśliwa Mecz z Francją to były niesamowite emocje, grali jak równy z równym, a w końcu Francuzi to MO. Nasi panowie pokazali, że są niesamowicie waleczni i bardzo im zależy na dobrym wyniku To nie jest aż takie ważne, ale bardzo mi się podoba, że jak śpiewają hymn to zawsze głośno i z uczuciem

Ile drużyn wychodzi z nowej grupy?
Eillen
Generał
Generał

Posty: 7862

PostWysłany: 19:08:15 18-01-14    Temat postu:

Ja to się zawsze zastanawiałam dlaczego siatkarze nie śpiewają i nie obejmują się tak fajnie śpiewając

Z nowych grup wychodzą tylko po dwie drużyny i od razu półfinały. Niestety, ale żeby w nich zagrać, to nie dość, że musimy wygrać wszystkie trzy mecze, w tym ograć Chorwację, z którą chyba będzie najtrudniej, chociaż ze Szwedami chyba wcale nie łatwiej, to trzeba jeszcze liczyć na korzystne dla nas wyniki innych spotkań, np. że Chorwacja przegra z Francją, bo w tym momencie obie te drużyny z czterema punktami są na czele nowej tabeli, a wyprzedzają nas jeszcze właśnie Szwedzi lepszym bilansem bramek. Trzeba mocno trzymać kciuki
amylee
Big Brat
Big Brat

Posty: 831

PostWysłany: 19:18:25 18-01-14    Temat postu:

No nic.. Tylko to nam pozostaje

A i zapomniałam dodać... Nasi kibice są najlepsi To co robią tam na tym turnieju to jest coś niesamowitego Czuje się jak bym grali u nas w Polsce a hali
Dudziak
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: 23:19:34 18-01-14    Temat postu:

A drużyny przegrane w grupach grają później między sobą o miejsca 5 i dalej?

Polscy kibice są wspaniali Nie ma sportu, w którym by żywiołowo nie kibicowali Nawet w piłce nożnej, w której wciąż dostajemy baty, mnóstwo ludzie przychodzi i kibicuje
Eillen
Generał
Generał

Posty: 7862

PostWysłany: 23:46:13 18-01-14    Temat postu:

Z tego co mi się o uszy obiło będzie tylko mecz o piąte miejsce.

Nasi kibice są najlepsi na świecie Gdyby zorganizować MŚ w kibicowaniu to z pewnością mielibyśmy złoto Szkoda tylko, że wizerunek ten psują czasem stadionowi kibole, dla których ważniejsze od meczu i wyniku jest robienie zadymy
Dudziak
Mistrz
Mistrz

PostWysłany: 11:54:33 19-01-14    Temat postu:

Obecne zasady w ręcznej są po prostu głupie... Zbyt skomplikowane to wszystko jest.

PostWysłany: 13:52:25 19-01-14    Temat postu:

Skomplikowane? Ja tu nie widzę nic skomplikowanego i to już nie pierwszy raz taka formuła, nasi, jeszcze z Wentą, chyba dwa razy grali mecze o piąte miejsce.